fbpx

Social Mundial

Jak mówi były już, genialny piłkarz Zinédine Zidane “niebo od piekła dzieli 90 minut”. Przesłuchanie Marcka Zuckerberga w Komisji Senatu USA trwało znacznie dłużej i nie można nazwać go sukcesem właściciela największego portalu społecznościowego świata. ‘Zuckie” przygotowany doskonale przez swoich prawników wypowiadał się niezwykle grzecznie, przepraszał za ‘grzechy’, obiecywał współpracę, a nawet czasami odpowiadał żartobliwie. Jednak Senatorowie byli niewzruszeni i doskonale przygotowani do przesłuchania – zadali kilka niezwykle celnych pytań, na które Marc musiał odpowiedzieć.

Dowiedzieliśmy się, że portal gromadzi dane użytkowników nigdy nie zarejestrowanych na portalu, że tak naprawdę, żadne z nas nie może usunąć wszystkich swoich danych wprowadzonych już do systemu, że portal nie ma kontroli nad tym, kto i jakie treści reklamuje za pośrednictwem jego stron. Dowiedzieliśmy się również, że firma Marca Zuckerberga to rynkowy monopolista, odporny finansowo na krytykę, procesy i oskarżenia w sprawie oczywistych zaniedbań bezpieczeństwa. To szczególnie skłania Senatorów do podjęcia prawnych kroków przeciw portalowi, choć na ostateczną decyzję musimy poczekać.

• Co dalej? •

Jedno jest pewne. Linia obrony ‘przeprosin za błędy’ nie wystarcza już przesłuchującym. “Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe” mawiał Kazimierz Górski. Wydaje się jednak, że nieuchronnie zbliżamy się do finału – narzucenia obowiązkowych regulacji prawnych, a być może również podział firmy nakazany prawem, czyli demonopolizacja giganta Social Media.

Jakub Niewiadomski-Kasprzak
Creative Director

POWRÓT DO ARTYKUŁÓW

Popracujmy razem

POWIEDZ NOM WIĘCEJ O PROJEKCIE

Sprawdź nas! Osiągniemy więcej dla Ciebie i Twojej firmy!

ODEZWIJ SIĘ
2018-05-29T02:06:22+00:00

LANGUAGES:

CONTACT:

Phone: +48 (22) 390 52 72
Email: biuro@mediaeste.com

ul. Armii Ludowej 6/164
00-571 Warszawa, POLAND