fbpx

Dlaczego REBRANDING jest tak ważny?

• Czym jest rebranding? •

Współczesny świat rozwija się bardzo szybko, co oznacza, że wszystko staje się przestarzałe w tak samo szybkim tempie, więc dla udanego biznesu konieczne jest dostosowanie się do nowych warunków na czas. Dotyczy to również brandu różnych firm. Nieważne, jak wybitna jest twoja marka, prędzej czy później ją trzeba będzie odświeżać, nie tylko dlatego, że przestanie ona być odpowiednia współczesności, ale też dlatego że z czasem nawet to co najlepsze się przyjada i staje sie nudne. Wszystkie te problemy pomaga rozwiązać rebranding.
Rebranding to kompleks działań służących zmianie marki lub jej składników (nazwa, logo, styl firmowy). Mówiąc prościej, rebranding to odnowienie marki.
Wielu uważa, że jest to kolejne słowo mody, które pojawiło się w słowniku współczesnego człowieka i nie rozumie, że duże firmy inwestują miliony dolarów w rebranding, bo rozumieją że jest to skuteczne narzędzie marketingowe, które potrafi przynieść zwiększenie zysków.
Przeprowadzić rebranding – oznacza, zrobić markę aktualną i ciekawą, wnieść w nią świeże emocje i idee. Zazwyczaj stara marka nie znika całkowicie, rozpoznawalne elementy pozostają, jednak zdarzają sie też przypadki gdy trzeba zbudowac brand całkowicie od nowa.

• W jakiej sytuacji konieczne jest przeprowadzenie rebrandingu? •

Istnieje wiele powodów dla odnowienia marki:

1. Brand sie przestarzał.
Najważniejszą przyczyną jest to, że wizerunek firmy odszedł do przeszłości, przestał być aktualny i nie spełnia on już swoich zadań.
2. Pojawiła się konkurencja z ciekawszą marką.
Ogólna sytuacja na rynku również ma wpływ. Odnowienie marki jest konieczne, jeśli pojawia się nowy silny konkurent na arenie biznesowej.
3. Marka musi spełniać nowe zadania.
Innym ważnym powodem zmiany marki jest nowy zestaw zadań dla Twojej firmy, na przykład wzrost sprzedaży. W takim przypadku konieczna jest zmiana orientacji na nową grupę docelową o większym potencjale konsumenckim.
4. Firma zmienia lub dodaje nowy kierunek działalności.
Zdarza się, że firma obejmuje nowy obszar działalności. Na przykład firma zajmująca sie przed tym tylko wykończeniami wnętrz zaczyna stawiać też domy. W takim również niezbędny jest rebranding.

• Cele Rebrandingu •

Rebranding to nie tylko dowód na to, że osiągnąłeś nowy poziom. Ważniejszy jest inny fakt. W każdej firmie ważne jest, aby nie stracić obecnych klientów, dostosować się do potrzeb docelowych odbiorców, dlatego rebranding ma na celu przede wszystkim zwiększenie lojalności klientów. W tej sytuacji odnowienie marki wzmocni pozycję Twojej firmy na rynku. W rezultacie zwiększy się jej autorytet.
Nie można również nie zauważyć, że brand – to relacje firmy z klientami. Poprzez markę firma pokazuje, jak ważna jest komunikacja z klientem, przy pomocy marki sama firma decyduje, jakie wrażenie powinno się stworzyć u konsumenta.

• Etapy rebrandingu •

Przede wszystkim etapy pracy zależą od stanu obecnej marki i ilości wymaganych zmian. W związku z tym definicja zadań jest pierwszym etapem rebrandingu. Jest to tak zwany audyt, i ten krok jest najważniejszym ze wszystkich, ponieważ właśnie na tym etapie określane są cele rebrandingu: Czy zmiany mają być powierzchowne (takie jak redesing lub restyling), lub istnieje potrzeba gruntownej zmiany marki. Na tym etapie konieczne jest zbadanie nastawienia konsumentów do już istniejącej marki, lojalnośći klientów, mocnych i słabych stron firmy oraz przewagi konkurencyjnej. Po dokładnej analizie otrzymasz ofertę najbardziej optymalnegej opcji rebrandingu.

Dopiero po audycie i koordynacji wszystkich szczegółów przechodzimy do samego procesu odnowienia marki: opracowanie nowego logo, identyfikacji wizualnej, strony internetowej i innych komponentów. Obejmuje to aktualizację nazwy, sloganów, a także zmianę strategii marki.

I ostatni etap – to przedstawienie publiczności odnowionej marki i utwardzenie jej nowej pozycji w świadomości konsumentów.

• Co oferujemy? •

Rebranding to ciekawy, ale czasochłonny proces, który wymaga maksymalnej ostrożności i uwagi.
Eksperci Mediaeste rozumieją jak ważne jest zachować mocne strony marki, jednocześnie odnawiając ją, nadając jej świeżości, dynamiczności i współczesności.

• Ile to kosztuje? •

Koszty rebrangingu są zależne od nakładu prac, które są niezbędne do przeprowadzenia w każdej konkretnej sytuacji. Traktujemy każdego klienta indywidualnie. Dlatego w celu omówienia szczegółów oraz wyceny zapraszamy do kontaktu.

POWRÓT DO ARTYKUŁÓW

Popracujmy razem

POWIEDZ NOM WIĘCEJ O PROJEKCIE

Sprawdź nas! Osiągniemy więcej dla Ciebie i Twojej firmy!

ODEZWIJ SIĘ
2018-05-29T01:30:08+00:00

LANGUAGES:

CONTACT:

Phone: +48 (22) 390 52 72
Email: biuro@mediaeste.com

ul. Armii Ludowej 6/164
00-571 Warszawa, POLAND