fbpx

A trap

Jakie wyznaczyliście sobie cele w życiu, pamiętacie? Kiedy ostatnio o tym myśleliście?
W wieku osiemnastu lat zaczynałem pierwszą pracę w korporacji. Dość szybko awansowałem i po raz pierwszy wyznaczyłem sobie cel na odległe lata. Chcę w wieku 35 lat pójść na ‚emeryturę’ z dużą ilością pieniędzy na koncie, mnóstwem podziwiających moją karierę przyjaciół snuć plany najbliższych, dalekich wyjazdów oraz znaleźć najpiękniejszą i najmądrzejszą kobietę, która będzie kochać tylko mnie, a innych potencjalnych kandydatów – co wydawało się oczywiste – nie zauważy, a w najlepszym przypadku zlekceważy (to chyba odwrotność ‘księcia na białym koniu’ – w wersji dla dziewcząt).

I co?
Większość z nas ma na co dzień inaczej. Pracujemy dla siebie lub kilku światowych korporacji, nie mamy czasu dla siebie, jesteśmy przyzwyczajeni do dobrej kawy, niezłej kuchni, wyrafinowanego alkoholu i szybkich podróży w klasie dla wygodnych. Widzieliśmy dużo i mało co nas cieszy. Mamy zaciągnięte kredyty, zobowiązania rodzinne i nie tylko, dwa samochody z konieczności, dzieci i jeszcze więcej godzin do wypracowania.

• Gdzie jesteś TY? •

Mam wrażenie, że jesteśmy w matni. Sami wpędzamy się w pułapkę luksusu, dobrego życia, które chcemy wieść. Im więcej harujemy na lepszy poziom życia, tym mniej czasu i chęci mamy na to, aby korzystać z wypracowanych przywilejów. Mamy mniej cierpliwości i mniej radości na co dzień. Nie potrafimy się obejść bez kawy w Starbucks czy ubrania z rozpoznawalnym napisem. Zależy nam na uznaniu znajomych i nie tylko – choć wiemy, że to krótkotrwałe i nie znaczy nic. Żyjemy chwilą przyszłą, bo teraźniejszość to już przeszłość, więc omija nas życie. Witajcie w pułapce dobrobytu.

Jakub Niewiadomski-Kasprzak
Creative Director

POWRÓT DO ARTYKUŁÓW

Popracujmy razem

POWIEDZ NOM WIĘCEJ O PROJEKCIE

Sprawdź nas! Osiągniemy więcej dla Ciebie i Twojej firmy!

ODEZWIJ SIĘ
2018-05-29T01:51:39+00:00

LANGUAGES:

CONTACT:

Phone: +48 (22) 390 52 72
Email: biuro@mediaeste.com

ul. Armii Ludowej 6/164
00-571 Warszawa, POLAND