fbpx

Jakie są najnowsze trendy marketingu?

Zadaję sobie to pytanie z ekscytacją, licząc na odkrycie czegoś specjalnego z początkiem każdego roku.

Podstawowe pytanie, które musi zadać sobie marketingowiec to to, czy coś się zmieniło w zachowaniu odbiorców reklam? Jak skutecznie do nich dotrzeć, gdzie i jak mają się wyświetlać treści reklamowe tak, aby były skuteczne? Jesteśmy coraz bardziej uzależnieni od aplikacji, urządzeń mobilnych, stałych ustawień komputera oraz pewnych zasad poruszania się w sieci.

• Homo Novum Tech •

Czy ktoś z Was pamięta dzień bez telefonu? Jeśli tak to domyślam się, że był on pełen nerwów z wielu powodów. Nie jesteśmy w stanie obejść się bez urządzeń mobilnych w życiu codziennym i to jest fakt. Chyba właśnie stworzyliśmy nowy gatunek człowieka.

Poza funkcjami wykonywania połączeń, odbierania i wysyłania wiadomości tekstowych, organizacji dnia i pracy poprzez budzik, przypomnienia i kalendarz, korzystamy również za skrzynki mailowej i przeglądarki internetowej. Co najważniejsze dla gromadzenia danych o nas używamy aplikacji mobilnych.

• Aplikacje Mobilne •

Mamy aplikacje od wszystkiego. Coraz więcej firm decyduje się – i słusznie, na stworzenie swojej apki. Powstaje ich już kilka tysięcy miesięcznie i każda ma swoje przeznaczenie i cel – oficjalnie taki, aby ułatwić nam życie, jest darmowa i można ją szybko usunąć, kiedy nam się znudzi. Samo zainstalowanie aplikacji jest już sukcesem firmy, która ją oferuje – zaczniemy korzystać z proponowanych usług, ale również zostawimy swoje dane osobowe oraz indywidualny ślad naszego zachowania w sieci. Dzięki niemu firma, która zaoferowała nam aplikacje wie, co może nam się jeszcze spodobać.

• Big Data •

Wpadamy do sieci i baz informacji deweloperów, którzy zawodowo zajmują się “obróbką” naszych danych. Trend ‘Big Data’ w marketingu jest widoczny od paru lat, ale po pierwsze deweloperów jest coraz więcej, a po drugie programy do przetwarzania naszych danych są coraz doskonalsze. Wykorzystają je już nie tylko wielkie korporacje, ale mniejsze i średnie firmy, aby zaoferować nam “odpowiedni” dla nas produkt. Internet, który pokazuje indywidualne treści jest już obecny, a będzie jeszcze bardzie dopracowany. Choć już teraz wyświetlamy inaczej treści w różnych krajach czy regionach.

• Reklamy Natywne •

Native advertising ma za zadanie dotrzeć w bardziej naturalny sposób do odbiorców reklam. Ma uwzględniać ich przyzwyczajenia, ma być bardziej przyjazny i jednocześnie mniej “denerwować” osoby wrażliwe na nachalne treści. Ma być skrojony na nasze potrzeby i granice akceptowalności. Te ostatnie często ulegają korektom za pomocą influencerów.

• Influencerzy •

Czyli osoby, które mają wpływ. Na co? Na to co kupujemy, co jest modne i co należy mieć. To osoby, które kreują trendy i popyt. Jest ich w sieci coraz więcej – trenerka fitness, promotor zdrowego trybu życia, odkrywca tajemnic, innowator, czy w końcu ktoś tworzący humor i rozrywkę. Za pieniądze influencer powie swoim ‘fallowersom’ co jest na topie – to może być również Twoja marka.

Mamy wyraźny trend eksploatacji nowych technologii, gromadzenia danych i wykorzystania ich w marketingu w sposób maksymalnie przyjazny i jednocześnie skuteczny. Wykorzystanie najnowszych trendów marketingowych pozwoli na efektywne zarządzanie marką lub produktem oraz zapewni maksymalny efekt działań reklamowych.

Tego nam oraz naszym Klientom życzę,

Dziękuję,

Jakub Niewiadomski-Kasprzak
Creative Director

POWRÓT DO ARTYKUŁÓW

Popracujmy razem

POWIEDZ NOM WIĘCEJ O PROJEKCIE

Sprawdź nas! Osiągniemy więcej dla Ciebie i Twojej firmy!

ODEZWIJ SIĘ
2018-05-29T02:01:39+00:00

LANGUAGES:

CONTACT:

Phone: +48 (22) 390 52 72
Email: biuro@mediaeste.com

ul. Armii Ludowej 6/164
00-571 Warszawa, POLAND