fbpx

Gentle Barbarians

Niesamowicie zazdroszczę nowemu pokoleniu pewności siebie. Jest przekonane, że nie należy spieszyć się z wyborami, aby odkryć to, czego się naprawdę chce. Efektem będzie ciekawa, pasjonującą praca, szczęśliwe życie rodzinne, wolny czas i realizacja marzeń. Skąd takie wydawałoby się nierealne, nierozsądne podejście do życia?
Niektórzy naukowcy twierdzą, że system cesarstwa rzymskiego był „zgniły”, a barbarzyńcy przyczynili się do transformacji rzymskich instytucji i wcale nie przybyli zniszczyć Rzymu (Fustel de Coulanges, Henri Pirenne). Zawiodła więc komunikacja i pewnie gdyby udało się napisać poprzez Social Media do wszystkich „fallowersów” plemion germańskich, aby nie grabić i nie palić miasta, to pewnie odniosłoby to skutek. Ewentualnie powstałoby jakieś ‘Wydarzenie’ i kilka tysięcy „selfie” w zwycięskich pozach. Idealne rozwiązanie dla nowego pokolenia. Czyżby przerysowane?

Milenialsi już nie są sami – doszła generacja ‚Z’ (iGeneration), którą wychowała sieć internetowa‚ iPady’ oraz social media. Sposób ich myślenia, wrażliwość i postrzeganie świata są zupełnie inne. Zapomnijcie o komunikacji, którą znacie i która działała na Was samych. Czas się przestawić, wyrobić w sobie ‚iGen’, choć trzeba przyznać, że większość z nas bezkrytycznie ufa w „naszą” organizacje świata. Co więc robić?

• Wierzyć w nowe pokolenie •

Zazdrość to uczucie, które pojawia się we frustracji – Oni mają czas i wybór, którego moje pokolenie było pozbawione. Życzę im wszystkim, aby stało się dokładnie tak, jak myślą że będzie. To, że mam obawy, doświadczenie, które podpowiada, że nie wszystkim się uda – to co z tego? Liczy się to, czego Oni chcą i jak to rozegrają. Ja po prostu kibicuje barbarzyńcom, którzy nieuchronnie będą od nas lepsi. Brutalne i niemożliwe? Być może.

Jakub Niewiadomski-Kasprzak
Creative Director

POWRÓT DO ARTYKUŁÓW

Popracujmy razem

POWIEDZ NOM WIĘCEJ O PROJEKCIE

Sprawdź nas! Osiągniemy więcej dla Ciebie i Twojej firmy!

ODEZWIJ SIĘ
2018-05-29T01:54:30+00:00

LANGUAGES:

CONTACT:

Phone: +48 (22) 390 52 72
Email: biuro@mediaeste.com

ul. Armii Ludowej 6/164
00-571 Warszawa, POLAND